O projektu

Naše motto: chceme lépe informované diabetiky, kteří budou aktivněji přistupovat ke své cukrovce.

Dobrý cukr je tu především pro vás, diabetiky. Je výsledkem dlouhých debat o životě a o práci dvou kamarádek, lékařek. Jsme diabetoložky s dvacetiletou praxí a naším cílem je, abyste důležité informace o cukrovce nemuseli hledat na různých pochybných webech a v internetových diskuzích, ale abyste všechno našli pohromadě na jednom místě. Snadno, rychle a snad i trochu zábavně.

Přiznáváme, že za Dobrým cukrem stojí i naše snaha zjednodušit si práci. V diabetologické ambulanci mnohokrát za den opakujeme postupy a rady pro diabetiky, tak jsme si řekly, že je natočíme na video. A když pacient při kontrole nebude něčemu rozumět, může se doma v klidu podívat na naše webové stránky.

Pustili jsme se do práce a výsledkem jsou první krátká videa – scénky ze života v diabetologické ordinaci. Doufáme, že přispějí ke zlepšení povědomí diabetiků o správném přístupu k cukrovce, o dietě, léčbě a dovednostech, které jsou pro život s diabetem nepostradatelné. V hlavních rolích uvidíte nás dvě: MUDr. Vlaďku Nekvindovou (jako diabetoložku) a MUDr. Dagmar Bartáškovou (jako expertku). Do party jsme přibraly ještě milou Báru Štěpánovou, která si zahrála pacientku.

V úvodních videích zjistíte, co následuje po zjištění cukrovky a jak probíhá první návštěva diabetologické ordinace. Také vám ukážeme správnou aplikaci inzulinu a dozvíte se, jak řešit hypoglykémii. V průběhu roku pak budou následovat další videa, zaměřená na selfmonitoring, diety či pohyb diabetiků.

A pokud budete chtít problematiku diabetu studovat více do hloubky a dále se vzdělávat, najdete tady i odkazy na důvěryhodné stránky a odbornou literaturu.

Léčba cukrovky je velmi individuální a pro dosažení správné kompenzace diabetu je zapotřebí, aby pacient pochopil principy zvoleného léčebného postupu. A hlavně aby sám chtěl na svém zdraví pracovat.

Těšíme se na společnou práci i na to, že vám pomůžeme mít DOBRÝ CUKR.